HLAVNÍ INVESTIČNÍ ZÁSADY WARRENA BUFFETTA

Přidáno 11.07.2018

 

 

 

 

Na webu www.Investujeme.cz vyšel zajímavý článek: „Buffettovy investiční zásady“. 

Warren Buffett – pravděpodobně nejúspěšnější investor všech dob

Jeho moudré a stále platné zásady si rádi znovu a znovu připomínáme. 3 nejdůležitější zásady jsme pro Vás vybrali z článku Investujeme.cz, doporučujeme je k následování i Vám.

 

1.    zaměřujte se na produktivní aktiva. Pod produktivními aktivy vidí Buffett investice, které přinášejí výnosy (např. investice do akcií nesou dividendy a investice do nemovitostí přináší pronájem). Strategii investování do produktivních aktiv zdůvodňuje Buffett tím, že ať už se ekonomika posune v budoucnu kamkoliv, lidé budou vždy ochotni vyměnit svoje peníze (nebo jejich ekvivalent) za produkty a služby, které uspokojí jejich potřeby. Proto budou firmy dodávající žádané zboží a služby i v budoucím období úspěšné a hodnotné a investice do nich dávají dlouhodobě smysl.

 

2.    vyhýbejte se neproduktivním aktivům. Buffett má na mysli investice do zlata, do umění, pozemků apod. Zde investor již při koupi spoléhá na to, že levně koupí a v budoucnu draze prodá. Takové investice Buffett považuje spíše za spekulaci, kdy se investor pokouší vsadit na „správného koně“. Občas to vyjde, ale často také ne.

 

3.    opatrně s produkty, které neumí ochránit Vaše peníze před inflací. Zde si můžeme představit konzervativní bankovní vklady (běžné účty, termínované vklady nebo spořicí účty) či konzervativní dluhopisy a fondy zaměřené na konzervativní dluhopisy. Tyto produkty do portfolia samozřejmě patří, ale nesmí tvořit jeho jedinou složku, protože v případě vyšší inflace s ní velmi pravděpodobně neudrží tempo a vaše peníze ztratí reálnou hodnotu.

Rádi vám pomůžeme začít s investováním ...







Tisknout stránku

Počasí

Předpověď počasí

Zadejte jakou chcete půjčku, na kolik let, při jakém
úroku a kalkulačka spočítá měsíční platbu.


 


%

   

   

Finanční plán je soubor informací, které jsou individuálně připravené jen pro Vás. Dopřejte si tento konfort nyní zdarma a požádejte o jeho zpracování.

Finanční Plán

      © 2017 - MAREK PŘIBYL
Digitální obchodník
Zpět nahoru