JAK FUNGUJE ZAJIŠTĚNÝ FOND A PROČ JEJ VYUŽÍT ?

Přidáno 19.03.2019

 

 

 

Mnozí se mě ptají zda existuje garantovaná, zajištěná nebo prostě bezpečná investice. Kde se nemusím bát ztráty vložených peněz.

Kde přesto můžu vydělat?

Často si přejeme na složité otázky  najít jednoduchou odpověď.

 

Nebudu se zabývat informacemi pro předpokládaný výnos, riziko, časový horizont, volatilitu, poplatky, daně atd. Tyto aspekty musíme samozřejmě řešit při každé investici. Dnes Vám jen ukáži jak funguje zajištěná investice a konkretní příklad zajištěného fondu.

První zajištěný fond od společnosti Generali Investments FOND SILNÉ KORUNY je rychlé a jednoduché řešení, kde jeho tvůrci hledali možnost pro investory, kteří chtějí v nejlepším případě mít šanci na výnos až 15 % za 5 roků a v nejhorším případě získat počáteční investici nazpět. To znamená mít zajištěnou investici. 100% ZPĚT

Jak to funguje ?

Podívejme se na jednoduchý příklad.

Investuji 1 000 Kč

Za mých 900 Kč nakoupí správce fondu státní dluhopis České republiky, který má jmenovitou hodnotu 1 000 Kč a splatnost 5 let. Jde o tzv. zero bond, tedy dluhopis, kde emitent nevyplácí úrok (kupón), ale nákupní cena dluhopisu je nižší než jeho jmenovitá hodnota při splatnosti.

Za zbylých mých 100 Kč nakoupí správce fondu opce na posílení české koruny vůči Euru o 50 haléřů.

Pokud Česká rebuplika do 5 let nezkrachuje, vyplatí jmenovitou hodnotu dluhopisu 1 000 Kč a tím dostanu svou investici nazpět. To je princip zajištěné investice.

Pokud česká koruna posílí vůči Euru o 50 haléřů, uplatní správce fondu opci a zinkasuje zisk, který se rozdělí mezi investory.

KREDITNÍ RIZIKO - KRACH ČR do 5ti let 

shrnutí:

Zajištěná investice z uvedeného příkladu vrátí investorovi v nejhorším případě počáteční vklad za předpokladu, že Česká republika do 5 let nezkrachuje. Ruku na srdce, pokud by se to stalo, tak budeme mít úplně jiné starosti.

A pokud česká koruna posílí vůči Euru o 50 haléřů, získá investor svůj zisk. Vzhledem k tomu, že ČNB svou politikou cílí na posilování koruny o 60 - 80 haléřů ročně, je tu pro investora potenciál zisku ZNAČNÝ.

Jde tedy o strukturovanou investici, kde mi větší část investice zajišťuje návratnost celé investice a druhá menší část investice mi přináší potenciální zisk. Spojuji tak prvky konzervativní investice, s prvky odvážné dynamické investice.

A kde takovou zajištěnou investici najdu ?

ZAJIŠTĚNÝ FOND SILNÉ KORUNY - v nejhorším případě mi stát za statní dluhopisy vyplatí celou počáteční investici nebo posílí koruna minimálně o 50 haléřů a můj zisk bude 15% za pět let. Jedná se o čistý zisk, protože nejsou vstupní ani výstupní poplatky a investice mají 15% srážkovou daň po třech letech odpuštěnou.

Podmínky:

 - minimální investice 30.000 Kč

- uzavření fondu 30.4.2019

- délka investice 5 let

POKUD VÁS ZAJIŠTĚNÝ FOND ZAUJAL, RÁD VÁM POSKYTNU DETAILNĚJŠÍ INFORMACE.

volejte: 602 718 320 nebo 

email: marek.pribyl@ceskapojistovna.czTisknout stránku

Počasí

Předpověď počasí

Zadejte jakou chcete půjčku, na kolik let, při jakém
úroku a kalkulačka spočítá měsíční platbu.


 


%

   

   

Finanční plán je soubor informací, které jsou individuálně připravené jen pro Vás. Dopřejte si tento konfort nyní zdarma a požádejte o jeho zpracování.

Finanční Plán

      © 2017 - MAREK PŘIBYL
Digitální obchodník
Zpět nahoru